Історія громади
Наше місто знаходиться в передмісті Києва, всього за 5 км від української столиці. Неофіційна назва міста Вишневого – місто духовності і добра. Наше місто багатоконфесійне, в ньому мирно співіснують представники різних конфесій. Окрім того, місто Вишневе – одне з найбільш молодих міст України. Серед 50.000 населення велику частку складають діти і молодь.
І ось в цьому містечку росте і розвивається з Божою поміччю молода греко-католицька громада – Парафія св. Анни. Щоб наочно продемонструвати вік нашої парафії, погляньте на цього хлопчину – це Василько Калюс. Йому нещодавно виповнилося 13 років, і він, уявіть собі, був першим християнином записаним у нашу парафіяльну книгу, який прийняв святі Таїнства Втаємничення. Так що, як бачите наша парафія не просто молода, а ще досить юна. Парафіяльне життя розпочиналось в приватних помешканнях наших парафіян, які тут з нами сьогодні присутні і моляться разом з нами. Коли громада зросла, ми почали проводити богослужіння – в актовій міській залі та різних орендованих приміщеннях. Як і в житті кожного християнина, так і в нашому парафіяльному житті не обійшлось без випробувань. Був час, коли ми змушені були проводити богослужіння навіть на вулиці - в міському парку і будувати «церкву під відкритим небом», бо іншого місця просто не знайшлося для нас, подібно як колись для Пресвятої Родини у Вифлеємі 2000 років тому…. Цікаво, що з травня по серпень кожної неділі , коли ми збиралися на спільні моління під «куполом неба», Бог милував нас і дарував добру погоду – жодної неділі в цей рік в зазначені місяці не падав дощ. На превелику радість, міська рада м. Вишневого два роки тому після 10 років існування нашої церковної спільноти виділила нам земельну ділянку для будівництва храму. Не важко здогадатися, що у всіх нас є заповітна мрія – Wehaveadream! Ми мріємо збудувати у м. Вишневому гарний затишний храм св. Анни, який буде зцілювати духовні рани і стягати Божественну благодать для потребуючих душ у м. Вишневому та в околицях. Готуємося до чину посвяти хреста і старту будівництва.

Наразі, ми не можемо похвалитися золотими куполами, чудовим розписом чи чудотворними іконами, але нашим найбільшим скарбом є наші люди, які попри поневіряння і випробування залишаються вірними нашій церковній традиції. Ці вірні з Божою поміччю уже тепер будують «храм людських душ».
Попри відсутність храму та власного приміщення, наша парафія безперервно звершує євхаристію та гуртує люд Божий від моменту заснування. В часі карантину минулого року, ми перейшли до нових форм молитви. Так, символічно, що саме рік тому, 22 березня, ми розпочали щоденну вервицю онлайн (ще до ініціативи Живого Телебачення) і кожного вечора в зазначений час за допомогою платформи зум проводили онлайн вервицю. Цю практику безперервно ми дотримувались до празника Зіслання Святого Духа і до сьогодні молимось молитву онлайн по середам та суботам, а сьогодні вся наша Церква молиться з нами!. Великий акцент в нашому душ пастирстві ми робимо на катехитичному служінні. Маємо чудових катехитів та дві дитячі катехитичні групи, а також катехизацію для дорослих, яка віднедавна доступна також в онлайн форматі для всіх бажаючих. Крім того, наша парафія веде активне соціальне служіння. У співпраці з соціальними службами міста, ми взяли під опіку декілька потребуючих родин, яким надаємо духовну та матеріальну підтримку. В 2015-2016 рокам наша парафія надала посильну допомогу для багатьох переселенців за сходу України. Промислом Божим, декілька років по тому, переселенка з Луганська, започаткувала хор нашої парафії, який лише розвивається. А цього року 19 грудня на вулицях міста Вишневе можна було побачити….справжнього Миколая, який завітав під будинки малозабезпечених дітей із гостинцями. Парафіяльна родина радо стала на допомогу святому отцю Миколаю і доклалася до справжнього дива в юних оченятах. Пишаємось тим, що наші парафіяни є активними членами мирянських спільнот – руху «Подружні зустрічі», руху «Назаретські родини», спільноти «Віри і Світло».

3 липня 2021 р.Б.

Автор тексту: прот.Володимир
Світлини: о.Ярослав